Меси разплака Бразилия (ВИДЕО)

Лионел Меси отбеляза гола на победата за Аржентиназа 1:0 над вечния съперник Бразилия в контрола, която се игра пред 22 541 зрители в столицата на Саудитска Арабия - Рияд.

Капитанът на "гаучосите" беше точен в 14-ата минута, когато реализира при добавка, след като преди това пропусна дузпа. Само четири минути по-рано от бялата точка се беше провалил и Габриел Жезус, който даже не уцели вратата на аржентинците.

Това бе първи мач за Меси с националната фланелка от юли, когато бе наказан заради острите си реплики по време на Копа Америка именно срещу Бразилия.

Като цяло аржентинците имаха леко предимство в играта, но като цяло мачът разочарова. Головите шансове не бяха много. Всичко по-интересно на терена се случваше, когато Меси се нагърбваше с индивидуални пробиви. Те обаче рядко водеха до чисти положение

. Скучно бе и пред вратата на Естебан Андрада. Все пак успехът над големия враг Бразилия е ценен, макар и в контрола. Той ще даде отлично самочувствие на аржентинците преди старта на световните квалификации през пролетта.