Хит на Шерцингер съсипа Григор в Щутгарт (видео)

На Григор Димитров не му е до музика. Пета поредна загуба на българина в ATP веригата и четвърта още в първия кръг беляза участието на водещия ни тенисист на турнира в Щутгарт - първи за него през 2016-а на трева.

Мачът с бившия №4 в света Хуан Мартин дел Потро вървеше оспорвано и гейм за гейм до средата на първия сет, а любопитен момент даде начало на доминацията на аржентинеца.

След 7 гейма без пробиви, двамата се оттеглиха на кратка почивка при 4-3 в полза на Григор, а диджеят на централния корт пусна кратък мотив от хита на The Pussycat Dolls "Don`t cha".

Димитров, който до този момент не показваше никакви емоции на корта, не успя да сдържи усмивката си. Но песента по никакъв начин не му донесе късмет.

С гейм на нула Делпо изравни за 4-4, след което проби за първи път в срещата и затвори сета на свое подаване.

Така се случи, че след танцувалните ритми на "Don`t cha" аржентинецът спечели 7 поредни гейма, след като дръпна с два затвърдени пробива за 4-0 във втората част.

Не е сериозно да се търси връзка между песента на The Pussycat Dolls и провала на нашия, но със сигурност Григор не иска да чува повече гаджето си от тонколоните в следващите си важни битки на корта.