Меси се издъни, но съдбата се усмихна на Аржентина в голяма драма (видео)

Меси се издъни, но съдбата се усмихна на Аржентина в голяма драма (видео) Снимка: Getty Images

Лионел Меси пропусна дузпа, но Аржентина оцеля в голяма драма на Копа Америка и продължи към полуфиналите на турнира.

Световните шампиони победиха Еквадор с 4:2 при дузпите след 1:1 в редовното време.

Меси и компания имаха големи трудности и на няколко пъти съдбата им се усмихна, а на полуфинал ще ги очаква Венецуела или Канада.

Еквадор започна по-добре двубоя, но в 35-ата минута Лисандро Мартинес вкара за Аржентина с глава след заучено изпълнение на корнер и отклонена от Мак Алистър топка.

Това беше първи точен удар на сметката на "гаучосите".

В 56-ата минута съдиите подминаха ситуация за дузпа за Еквадор за игра с ръка на Родриго де Пол. Смо 4 минути по-късно халфът отново спря удар с ръка и този път дузпа беше отсъдена.

Енер Валенсия обаче направи странно изпълнение от 11-те метра и уцели гредата.

Аржентина продължаваше да играе слабо, а Еквадор се вдигна за финален щурм и в 91-вата минута изравни с гол с глава на Кевин Родригес.

За еквадорците остана време да създадат и още едно положение, но бившият нападател на ЦСКА Жорди Кайседо го пропусна и така Аржентина оцеля.

На Копа Америка не се играят продължения и при равенство се преминава директно към дузпите.

Първи зад бялата точка застана Меси и опита "Паненка", но вдигна твърде много топката и уцели горната греда.

Тогава обаче дойде времето познатият герой за Аржентина на вратата Емилиано Мартинес да напомни за себе си.

Стражът спаси майсторски две поредни дузпи на Анхел Мена и Алан Минда, за да даде предимство на своите.

А след пропуска на Меси съотборниците му не сгрешиха от 11-те метра и с четири поредни точни удара осигуриха класирането напред.

Голямата звезда на световните шампиони все още няма гол в турнира, но мечтата на Аржентина остава жива.

В другия поток предстоят четвъртфиналите Колумбия - Панама и голямото дерби Уругвай - Бразилия.