Нужно е чудо, за да спреш Байерн в Бундеслигата! И това чудо се случи (видео)

Нужно е чудо, за да спреш Байерн в Бундеслигата! И това чудо се случи (видео) Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен е пълен хегемон в Бундеслигата вече много години и стартира новия сезон в първенството по познатия страховит начин - с три поредни победи и голова разлика 15:1.

В събота обаче се намери кой да спре баварците, и то на техен терен. Борусия Мьонхенгладбах измъкна 1:1 от шампиона, но начинът, по който това се случи, не дава особени надежди на конкурентите на Байерн.

За да стигнат гостите до точката беше необходимо същинско чудо от вратаря на Борусия Ян Зомер, поставил рекорд по спасявания в германския елит.

Според портала Who Scores, в Бундеслигата и изобщо в топ 5 шампионатите на Европа не е имало вратар, който да блесне с цели 19 спасени удара в един мач - поне откакто OPTA се занимава със статистика от 2009 г.

Швейцарският национал беше навсякъде и хващаше изстреляните към него топки от близко и далечно разстояние, а забележителното е и че 11 от отправените удари бяха от наказателното поле.

Заради неговите геройства гостите даже бяха близо до победата, след като Маркъс Тюрам беше открил резултата през първото полувреме.

7 минути преди края на мача обаче Зомер най-сетне капитулира и Лерой Сане изравни.

Това не попречи на вратаря да получи оценка 10/10 от Sofa Score за представянето си.

Ян Зомер подобри рекорда в Бундеслигата от 14 спасявания, поставен миналата година от Александър Шволов от Херта - естествено, отново в мач срещу Байерн.

Компилация с изявите на швейцареца се радва на голям интерес в мрежата, а феновете на Манчестър Юнайтед се убеждават защо стражът беше свързван с трансфер на "Олд Трафорд".

Въпреки че не успя да победи, Байерн остава на върха в Бундеслигата с 10 т., колкото има и вторият Унион Берлин.

Борусия Мьонхенгладбах е на шесто място и все още няма загуба този сезон.