Порто и Спортинг си спретнаха здрав бой с 4 червени картона, а Пепе не пропусна да се прояви (видео)

Порто и Спортинг завършиха с масово меле дербито помежду си от 22-рия кръг на португалското първенство.

Двубоят на "До Драгао" беше директен сблъсък за титлата и предложи голямо зрелище с краен резултат 2:2, който устройва повече домакините.

Съдията Жоао Пинейро беше доста зает още преди финалните сцени и размаха 10 жълти картона в редовното време. Два от тях бяха за Себастиан Коатес от гостите, който беше изгонен в началото на второто полувреме.

След края пък напрежението доведе до сблъсък, в който се включиха резервите на двата отбора, фенове и стюарди, а резултатът беше още 4 червени картона.

Старши треньорите Серджо Консейсао и Рубен Аморим напразно се мъчеха да успокоят играчите, а мелето продължи над 5 минути.

Сред най-дейните бяха капитанът на Порто Пепе и Жоао Палиня от Спортинг, които бяха изгонени заедно с вратаря на "драконите" Аугустин Марчесин и резервата за "лъвовете" Табата.

Така Пепе, който скоро ще навърши 39 години, не пропусна да се прояви и да напомни ранните моменти от кариерата си, когато често се отличаваше с грубости и картони. Ветеранът обаче много отдавна не беше получавал червен картон.

Във футболно отношение дербито също имаше какво да предложи.

"Зелено-белите" пристигнаха на "До Драгао" с ясната идея, че ако загубят, ще изостанат с 9 т. от лидера в таблицата Порто и ще намалят до минимум шансовете си за втора поредна титла.

Първата част тръгна идеално за Спортинг и още до 34-тата минута тимът дръпна с 2:0 с голове на Паулиньо и Нуно Сантош.

Фабио Виейра намали в 38-ата минута, после дойде и изгонването на Коатес, спомогнало за частичния обрат. Равенството донесе Мехди Тареми 12 минути преди края.

След двубоя Порто остава първи в шампионата с 60 т. пред Спортинг с 54.

"Драконите" са непобедени вече в 50 поредни шампионатни мача и не са далеч от титлата, но шансът на Спортинг е, че ще има предимство в преките двубои, ако съперниците финишират с равни точки.