Сензацията на Копа Америка е факт (видео)

Сензацията на Копа Америка е факт (видео) Снимка: Getty Images

Венецуела поднесе голямата изненада на Копа Америка до момента с класирането си на четвъртфиналите за турнира още преди приключването на груповата фаза.

Традиционното футболно джудже в Южна Америка постигна втора победа в групата си, след като надигра Мексико с 1:0.

В първия кръг Венецуела победи с 2:1 Еквадор и така събра пълен актив от 6 т.

Срещу Мексико единственият гол падна от дузпа в 57-ата минута. Отбеляза го капитанът Саломон Рондон с хладнокръвен удар по земя.

Мексиканците можеха да изравнят също от дузпа три минути преди края, но слабият изстрел на Орбелин Пинеда беше спасен от стража Рафа Ромо.

Победата хвърли в луда радост малкото привърженици на Венецуела на SoFi Stadium в Лос Анджелис, където имаше близо 70 000 мексиканци.

Резултатът означава, че Венецуела ще бъде победител в своята група още преди да изиграе последния си двубой от нея с вече отпадналия тим на Ямайка.

Второто място в групата ще бъде решено в прекия сблъсък между Мексико и Еквадор, които имат по 3 т. до момента.