Щеше ли Кавани да бъде изгонен, ако имаше ВАР? (видео)

Манчестър Юнайтед победи Евертън с 2:0 с два късни гола и се класира за полуфиналите на Карабао къп, но срещата ще бъде запомнена и с един подминат от съдията сблъсък.

Единсон Кавани отбеляза решаващия първи гол за Юнайтед в 88-ата минута, само че е спорно дали тогава нападателят изобщо трябваше да бъде на терена.

В един сблъсък без топка в началото на второто полувреме, Кавани се спречка с бранителя на домакините Йери Мина, стисна го за врата и го събори на земята.

Съдията Анди Мадли гледаше в посоката на двамата футболисти и видя случилото се, като даже наду свирката, но предпочете да не наложи санкция на Кавани.

Бездействието на рефера можеше да бъде коригирано с ВАР, но в турнира за Купата на лигата системата не действа.

Това породи многобройни реакции в социалните мрежи, че единствено липсата на ВАР е спасила Кавани в случая и по този начин е променила развоя на срещата.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер омаловажи инцидента. "Става дума за двама южноамериканци, които и преди са имали спречквания. Наскоро те се срещнаха в мач от световните квалификации", отбеляза наставникът.

Футболната легенда и настоящ телевизионен водещ Гари Линекер обаче е на мнение, че това е чист червен картон.

Така или иначе, Юнайтед се класира за полуфиналите, където ще срещне градския съперник и хегемон в турнира Манчестър Сити.