Уругвай громи, САЩ се изложи на Копа Америка (видео)

Уругвай громи, САЩ се изложи на Копа Америка (видео) Снимка: Getty Images

Уругвай се доказа като един от фаворитите на Копа Америка с разгром с 5:0 над Боливия в група "C" на турнира.

С убедителния си успех тимът на Марсело Биелса оглави класирането в групата и на практика си осигури продължаване в следващата фаза.

Головете за победителите отбелязаха Факундо Пелистри, Дарвин Нунес, Максимилиано Араухо, Феде Валверде и Родриго Бентанкур.

В другия мач от групата се стигна до изненада и Панама удари с 2:1 домакина на турнира САЩ.

ВАР на два пъти се намеси решително, за да се стигне до този резултат и първо отмени гол на американците, а после с помощта на системата беше отсъден червен картон за Тимъти Уеа за удар без топка.

Така САЩ трябваше да играе с човек по-малко още от средата на първото полувреме. Въпреки това, янките поведоха с гол на Фоларин Балогун.

Бързо обаче Панама изравни чрез Сесар Блекман, а в 83-тата минута Хосе Фахардо осигури пълния обрат.

Нервите в края доведоха до червен картон и за играч на Панама, но за САЩ вече беше твърде късно да избегне поражението.

Цял мач за победителите игра бившият защитник на Левски Хосе Кордоба.