Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Избори за НС на 2 октомври: Кои са водачите на листите за основните партии и коалиции

Къде се оформят най-интересните сблъсъци по МИР-ове Снимка: БГНЕС
Къде се оформят най-интересните сблъсъци по МИР-ове

Партиите и коалициите вече регистрираха кандидатските си листи за предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, а официалната кампания започва на 2 септември.

Това ще са четвъртите избори за Народно събрание в рамките на по-малко от две години, а политическата нестабилност изглежда достатъчно опасна, за да поражда притеснения дали този вот ще успее вече да създаде парламент, който да оцелее повече от няколко месеца.

Преди това трябва обаче да видим как ще изглежда следващият парламент. А отговорът на този въпрос е в ръцете както на избирателите, така и на партиите и техните лица по места, които ще се борят да убедят избирателите, че заслужават подкрепа.

Кои са онези личности, които ще се превърнат в лица за своите партии и коалиции в различните многомандатни избирателни райони на страната?

Вече се оформят няколко интересни избирателни района, където ще видим интересни сблъсъци. Такива виждаме традиционно в трите многомандатни района в София, Варна и Пловдив град.

Тук можете да видите водачите на листите на осемте основни партии и коалиции според социологическите проучвания до момента - тези, за които се предвижда, че ще изкарат над 1% на изборите.

Водачи на листи за основните партии и коалиции на изборите:

МИР 01 БЛАГОЕВГРАД - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Росен Желязков
  • Продължаваме промяната - Андрей Гюров
  • БСП за България - Корнелия Нинова
  • ДПС - Делян Пеевски
  • "Възраждане" - Цончо Ганев
  • "Демократична България" - Иван Димитров
  • "Български възход" - Надежда Самарджиева
  • "Има такъв народ" - Станислав Балабанов

МИР 02 БУРГАС - 14 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Жечо Станков
  • Продължаваме промяната - Константин Бачийски
  • БСП за България - Петър Кънев
  • ДПС - Севим Али
  • "Възраждане" - Цончо Ганев
  • "Демократична България" - Ивайло Мирчев
  • "Български възход" - Виолета Комитова
  • "Има такъв народ" - Ивайло Вълчев

МИР 03 ВАРНА - 15 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Даниел Митов
  • Продължаваме промяната - Даниел Лорер
  • БСП за България - Борислав Гуцанов
  • ДПС - Ерджан Ебатин
  • "Възраждане" - д-р Костадин Костадинов
  • "Демократична България" - Атанас Атанасов
  • "Български възход" - Александър Николов
  • "Има такъв народ" - Тошко Йорданов

МИР 04 ВЕЛИКО ТЪРНОВО

  • ГЕРБ-СДС - Проф. д-р Костадин Ангелов
  • Продължаваме промяната - Йордан Терзийски
  • БСП за България - Явор Божанков
  • ДПС - Йордан Цонев
  • "Възраждане" - Станислав Стоянов
  • "Демократична България" - Людмила Илиева
  • "Български възход" - Любослав Шкварла
  • "Има такъв народ" - Андрей Чорбанов

МИР 05 ВИДИН - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Росица Кирова
  • "Продължаваме промяната" - Иво Атанасов
  • БСП за България - Филип Попов
  • ДПС - Станислав Анастасов
  • "Възраждане" - Валери Сираков
  • "Демократична България" - Любен Иванов
  • "Български възход" - Лъчезар Минчев
  • "Има такъв народ" - Драгомир Петров

МИР 06 ВРАЦА - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Петя Аврамова
  • Продължаваме промяната - Деница Симеонова
  • БСП за България - Атанас Зафиров
  • ДПС - Цветан Енчев
  • "Възраждане" - Ивайло Папов
  • "Демократична България" - Владислава Лакова
  • "Български възход" - Росен Айков
  • "Има такъв народ" - Андрей Чорбанов

МИР 07 ГАБРОВО - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Томислав Дончев
  • Продължаваме промяната - Радостин Василев
  • БСП за България - Валери Митов
  • ДПС - Юсеин Вейселов
  • "Възраждане" - Даниел Петров
  • "Демократична България" - Ивелин Стоянов
  • "Български възход" - Диан Русанов
  • "Има такъв народ" - Деляна Иванова

МИР 08 ДОБРИЧ - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Деница Сачева
  • Продължаваме промяната - Йорданка Костадинова
  • БСП за България - Мая Димитрова
  • ДПС - Ертен Анисова
  • "Възраждане" - Константина Спасова
  • "Демократична България" - Албена Симеонова
  • "Български възход" - Веселин Колев
  • "Има такъв народ" - Драгомир Петров

МИР 09 КЪРДЖАЛИ - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Цвета Караянчева
  • Продължаваме промяната - Никола Минчев
  • БСП за България - проф. Георги Михайлов
  • ДПС - Мустафа Карадайъ
  • "Възраждане" - Георги Георгиев
  • "Демократична България" - Радослав Милев
  • "Български възход" - Григор Захариев
  • "Има такъв народ" - Юлия Чортленева

МИР 10 КЮСТЕНДИЛ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Христо Терзийски
  • Продължаваме промяната - Георги Стамов
  • БСП за България - Бойко Клечков
  • ДПС - Александър Несторов
  • "Възраждане" - Димчо Димчев
  • "Демократична България" - Николай Табаков
  • "Български възход" - Христо Гушков
  • "Има такъв народ" - Снежанка Траянска

МИР 11 ЛОВЕЧ - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Николай Нанков
  • Продължаваме промяната - Искрен Арабаджиев
  • БСП за България - Вяра Йорданова
  • ДПС - Станислав Анастасов
  • "Възраждане" - инж. Николай Дренчев
  • "Демократична България" - Божидар Божанов
  • "Български възход" - Христо Стоянов
  • "Има такъв народ" - Димитър Гърдев

МИР 12 МОНТАНА - 5 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Ирена Димова
  • Продължаваме промяната - Инна Иванова
  • БСП за България - Ирена Анастасова
  • ДПС - Димитър Аврамов
  • "Възраждане" - Петър Петров
  • "Демократична България" - Борислав Сандов
  • "Български възход" - Филип Борисов
  • "Има такъв народ" - Пламен Абровски

МИР 13 ПАЗАРДЖИК - 9 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Екатерина Захариева
  • Продължаваме промяната - Ивайло Шотев
  • БСП за България - Драгомир Стойнев
  • ДПС - Делян Пеевски
  • "Възраждане" - Стоян Таслаков
  • "Демократична България" - Антоанета Цонева
  • "Български възход" - Благо Солов
  • "Има такъв народ" - Станислав Балабанов

МИР 14 ПЕРНИК - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Кирил Ананиев
  • Продължаваме промяната - Бойко Рашков
  • БСП за България - Александър Симов
  • ДПС - Александър Несторов
  • "Възраждане" - Димо Дренчев
  • "Демократична България" - Бисер Механджийски
  • "Български възход" - Петър Първанов
  • "Има такъв народ" - Петя Димитрова

МИР 15 ПЛЕВЕН - 9 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Пламен Тачев
  • Продължаваме промяната - Иван Христанов
  • БСП за България - проф. Румен Гечев
  • ДПС - Марио Рангелов
  • "Възраждане" - Ивелин Първанов
  • "Демократична България" - Стоян Михалев
  • "Български възход" - Владимир Тодоров
  • "Има такъв народ" - Любомир Каримански

МИР 16 ПЛОВДИВ ГРАД - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Бойко Борисов
  • Продължаваме промяната - Никола Минчев
  • БСП за България - Кристиан Вигенин
  • ДПС - Танер Али
  • "Възраждане" - Ангел Георгиев
  • "Демократична България" - Христо Иванов
  • "Български възход" - Стефан Янев
  • "Има такъв народ" - Гроздан Караджов

МИР 17 ПЛОВДИВ ОБЛАСТ - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Десислава Трифонова
  • Продължаваме промяната - Росен Костурков
  • БСП за България - Веска Ненчева
  • ДПС - Рамадан Аталай
  • "Възраждане" - Стоян Таслаков
  • "Демократична България" - Йордан Иванов
  • "Български възход" - Виолета Комитова
  • "Има такъв народ" - Тошко Йорданов

МИР 18 РАЗГРАД - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Десислава Атанасова
  • Продължаваме промяната - Марин Шишев
  • БСП за България - Добрин Добрев
  • ДПС - Ахмед Ахмедов
  • "Възраждане" - Веселин Вешев
  • "Демократична България" - Ивайло Мирчев
  • "Български възход" - Кръстю Сотиров
  • "Има такъв народ" - Мария Господинова

МИР 19 РУСЕ - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Десислава Атанасова
  • Продължаваме промяната - Николай Събев
  • БСП за България - Иван Иванов
  • ДПС - Ализан Яхова
  • "Възраждане" - Златан Златанов
  • "Демократична България" - Надежда Йорданова
  • "Български възход" - Красимир Иванов
  • "Има такъв народ" - Ива Митева

МИР 20 СИЛИСТРА - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Ивелин Иванов
  • Продължаваме промяната - Стоян Георгиев
  • БСП за България - Момчил Неков
  • ДПС - доц. д-р Джевдет Чакъров
  • "Възраждане" - Маргарита Генчева
  • "Демократична България" - Надя Бобчева
  • "Български възход" - Димитър Трендафилов
  • "Има такъв народ" - Павела Митова

МИР 21 СЛИВЕН - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Десислава Танева
  • Продължаваме промяната - Татяна Султанова
  • БСП за България - Деян Дечев
  • ДПС - Хатидже Георгиева
  • "Възраждане" - Климент Шопов
  • "Демократична България" - Николай Сиджимов
  • "Български възход" - Стефан Симеонов
  • "Има такъв народ" - Павела Митова

МИР 22 СМОЛЯН - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - д-р Красимир Събев
  • Продължаваме промяната - Михал Камбарев
  • БСП за България - Емил Хумчев
  • ДПС - Хайри Садъков
  • "Възраждане" - Ангел Георгиев
  • "Демократична България" - Зарко Маринов
  • "Български възход" - Михаел Кисьов
  • "Има такъв народ" - Златомира Мострова

МИР 23 СОФИЯ ГРАД - 16 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Румен Христов
  • Продължаваме промяната - Асен Василев
  • БСП за България - Христо Проданов
  • ДПС - д-р Едиз Саидов
  • "Възраждане" - инж. Николай Дренчев
  • "Демократична България" - Надежда Йорданова
  • "Български възход" - Даниела Дашева
  • "Има такъв народ" - Ива Митева

МИР 24 СОФИЯ ГРАД - 12 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Тома Биков
  • Продължаваме промяната - Кирил Петков
  • БСП за България - Георги Свиленски
  • ДПС - Ертен Анисова
  • "Възраждане" - Петър Петров
  • "Демократична България" - Христо Иванов
  • "Български възход" - Стефан Янев
  • "Има такъв народ" - Любомир Каримански

МИР 25 СОФИЯ ГРАД - 14 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Бойко Борисов
  • Продължаваме промяната - Христо Петров
  • БСП за България - Корнелия Нинова
  • ДПС - д-р Хасан Адемов
  • "Възраждане" - д-р Костадин Костадинов
  • "Демократична България" - Владислав Панев
  • "Български възход" - Георги Самандов
  • "Има такъв народ" - Пламен Данаилов

МИР 26 СОФИЯ ОБЛАСТ - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Младен Маринов
  • Продължаваме промяната - Александър Дунчев
  • БСП за България - Иван Ченчев
  • ДПС - Цветан Енчев
  • "Възраждане" - Александър Арангелов
  • "Демократична България" - Антоанета Цонева
  • "Български възход" - Гален Монев
  • "Има такъв народ" - Андрей Михайлов

МИР 27 СТАРА ЗАГОРА - 11 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Красимир Вълчев
  • Продължаваме промяната - Радослав Рибарски
  • БСП за България - Георги Гьоков
  • ДПС - Халил Летифов
  • "Възраждане" - Искра Михайлова
  • "Демократична България" - Атанас Славов
  • "Български възход" - Николай Благоев
  • "Има такъв народ" - Ивайло Вълчев

МИР 28 ТЪРГОВИЩЕ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Теменужка Петкова
  • Продължаваме промяната - Даниел Лорер
  • БСП за България - Светослав Стефанов
  • ДПС - Джейхан Ибрямов
  • "Възраждане" - Юлиян Губатов
  • "Демократична България" - Илина Мутафчиева
  • "Български възход" - Милена Иванова
  • "Има такъв народ" - Александър Вълчев

МИР 29 ХАСКОВО - 8 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Делян Добрев
  • Продължаваме промяната - Асен Василев
  • БСП за България - Смиляна Нитова - Кръстева
  • ДПС - Сезгин Мехмед
  • "Възраждане" - Георги Георгиев
  • "Демократична България" - Катя Панева
  • "Български възход" - Тихомир Георгиев
  • "Има такъв народ" - Гроздан Караджов

МИР 30 ШУМЕН - 6 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Красимир Вълчев
  • Продължаваме промяната - Николай Денков
  • БСП за България - Иван Иванов
  • ДПС - Мустафа Карадайъ
  • "Възраждане" - Николай Костадинов
  • "Демократична България" - Александър Симидчиев
  • "Български възход" - Радослав Кърджиев
  • "Има такъв народ" - Андрей Михайлов

МИР 31 ЯМБОЛ - 4 мандата

  • ГЕРБ-СДС - Димитър Иванов
  • Продължаваме промяната - Мирослав Иванов
  • БСП за България - Кристиан Вигенин.
  • ДПС - доц. Петър Чобанов
  • "Възраждане" - Никола Димитров
  • "Демократична България" - Веселин Калановски
  • "Български възход" - Евгени Господинов
  • "Има такъв народ" - Златомира Мострова
   

Най-четените