"Ники Михайлов не може да хване и коронавирус"

На чужд гръб и сто тояги са малко, гласи народната поговорка. А тя отново бе потвърдена, след злощастното отпадане на Левски от европейските клубни турнири.

"Сините" загубиха от Хамрун с 1:2 на "Герена" и общ резултат 2:6 след изпълнение на дузпи, като по този начин превърнаха "синята приказка" и доброто впечатление от елиминирането на ПАОК в истински кошмар в Лига на конференциите.

Еуфорията у привържениците на Левски, големите очаквания и начинът, по който се разви ситуацията, предизвикаха огромен отзвук в социалните мрежи и много оригинални подигравки. Голяма част от шегите бяха на гърба на Николай Михайлов, който беше колеблив в двубоя. А една от тях изобразява генерал Мутафчиев, който успокоява вратарят на Левски, че няма как да хване коронавирус, защото не може нищо да хване.

Много фен страници на ЦСКА, който елиминира Сейнт Патрикс и продължи напред в Лига на конференциите, припомниха как част от ултрасите на Левски се похвалиха, че вече са приготвили хореография за плейофната фаза в турнира.

Други напомниха за видеото, на което фенове на Левски и Сейнт Патрикс празнуват заедно в столично заведение, след като ирландците победиха ЦСКА в първия мач.

Естествено, имаше и закачки, свързани с това, че "Боби Михайлов е цар на "черното тото", а синът му е играл съмнително в мача с Хамрун. Както и специалното пожелание на Валери Божинов към Ники Михайлов в Instagram, в което бившият играч на "сините" нарича вратаря "Жаби гол" и му пожелава суха мрежа.

Сред останалите оригинални попадения беше напомнянето за снимката на Николета Лозанова с фланелка на Килиан М'бапе, както и успокоението, че първенството най-накрая ще се играе във връзка с изказването на Станимир Стоилов преди срещата, че Левски ще отлага всичките си мачове, защото Европе е приоритет.