Десет от Левски с още една италианска победа

Жорди Гомес вкара единствения гол, а Жуниор Мапуку така и не влезе в игра, тъй като Делио Роси извърши само една смяна Снимка: levski.bg

Левски се върна към победите с вече превърналата се в типична победа за отбора - 1:0 на "Герена" срещу Локомотив Пловдив.

"Сините" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но запазиха преднината си и можеха да успокоят мача с втори гол.

Двубоят беше дебют за новия треньор на "смърфовете" Бруно Акрапович, докато опонентът му Делио Роси изпробва нова схема на Левски, 4-4-2 с ромб в средата и Кабрал и Буш на върха на атаката.

Първите минути не придложиха нищо интересно и макар че домакините бяха по-активни, те не създаваха никакви опасности пред вратата на добре затворилите се гости. В 38-ата минута Жорди Гомес стреля перфектно от пряк свободен удар и откри резултата - 1:0 за Левски в първата интересна ситуация в срещата.

Само три минути по-късно Иван Горанов задържа откъсващия се сам срещу вратаря Димо Бакалов и беше изгонен със заслужен директен червен картон.

Така Левски трябваше да доиграе с 10 души, но през второто полувреме заигра малко по-добре. В 56-ата минута Буш беше изведен от Панайотов сам срещу Диао, но стреля много слабо по земя и вратарят улови.

10 минути по-късно и Кабрал се оказа сам срещу стража на Локомотив, но също шутира лошо и Диао изби с крак. В 71-ата минута Буш опита красив прехвърлящ удар, но малко го раздели от целта.

В самия край Локо Пловдив създаде единственото си опасно положение и то дойде след разбъркване при центриране от фаул. Тогава топката удари Холмар Ейолфсон в ръката след удар отблизо и гостите поискаха дузпа, но Николай Йорданов остана безмълвен.

С победата Левски събра 28 т., с три по-малко от ЦСКА-София и 8 по-малко от първенеца Лудогорец. Утре шампионите се изправят срещу ЦСКА в дербито на кръга.