Прохазка спаси Левски от пореден позор, Дунав удари ЦСКА-София в Русе

Тупалка на Прохазка отдалеч измъкна Левски срещу Черно море

С феноменален гол отдалеч на Роман Прохазка десетина минути преди края Левски измъкна 2:2 от Черно море на "Герена".

В последния си мач от плейофната шестица на Първа лига, "сините" бяха на крачка от нова издънка само няколко дни след загубата с 0:3 от ЦСКА-София.

Днес и двата отбора заложиха на доста от младите си футболисти, а гостите от Варна започнаха по-добре мача и вкараха пет минути преди края на първото полувреме. В 40-ата минута Станислав Иванов много наивно загуби топката точно пред наказателното поле на Левски след ъглов удар, Мартин Костадинов му я отне, необезпокояван напредна и вкара между краката на Николай Кръстев - 1:0 за Черно море.

През второто полувреме съперниците пропуснаха по няколко положения, преди две от резервите за Левски да изработят изравнителен гол. В 73-ата минута Антон Огнянов центрира отляво и Божидар Краев с глава направи 1:1.

По-малко от две минути по-късно обаче, Черно море поведе отново. Хулпик преодоля по смехотворен начин Антон Огнянов и пусна към абсолютно непокрития Румен Касабов, а 17-годишният юноша засече точно за 2:1.

В 82-ата минута Роман Прохазка спаси "сините" от загуба след невероятен удар от над 30 метра, влязъл неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Михайлов.

Левски остава на трето място в класирането, а Черно море завършва шести. В неделя "сините" играят бараж за участие в Лига Европа срещу Верея.

В своя последен мач за сезона ЦСКА-София загуби с 0:1 от Дунав в Русе.

"Червените" обаче изиграха срещата изцяло с млади български футболисти. Единствения гол вкара Самир Аясс в 70-ата минута с глава. Така Дунав завършва на 4-о място и ако остане в сила решението третият ЦСКА-София да не бъде допуснат до евротурнирите, русенци ще играят в Лига Европа.

За четвъртото място се бореше и Локомотив Пловдив, като в последния си мач "смърфовете" надиграха резервите на шампиона Лудогорец с 2:1 в Разград.

Само че заради победата на Дунав, пловдивчани завършват на пето място.