Домусчиев: Пак пишем история, това е моят отбор!

Футболистите на Лудогорец се поздравиха с втора страхотна победа в групата си в Лига Европа.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев за втори път в рамките на две седмици публикува възторжен пост във Facebook. След гръмкото 5:1 срещу ЦСКА Москва в Разград, "орлите" записаха втора впечатляваща победа в групата си, надигравайки Ференцварош с 3:0 в Будапеща.

"Лудогорец пак пише история! Браво, момчета! Това е моят отбор!", написа бизнесменът в социалната мрежа.

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев също беше изключително доволен след успеха.

"Един добър мач, даже много добър, за нашия отбор. Резултатът е много в наша полза Преди мача си казахме, че сме 2-3 класи над тях, резултатът го показва. Радостен съм, мачът се разви, както ние искахме.

Започнахме с ранен гол и продължихме да диктуваме развитието на срещата. Бяхме направили стратегия за мача, исках да се възползваме от нашия опит, да достигаме с подавания до противниковата врата. Хубавото е, че стартираме с две победи и шест точки, Ференцварош може би остава назад в борбата за следващата фаза. Очервата се борбата да е между нас, ЦСКА Москва и Еспаньол.

Щастлив съм, че Пламен Илиев доказа, че не случайно е национален вратар и пази изключително силно. Имахме време на полувремето да говорим точно как трябва да реагираме в играта след почивката и какво да направим след червения картин. Гледам да изпълнявам моите задължения, както смятам за добре, всичко останало е в ръцете на ръководството на клуба.

Неприятно е, когато имаме контузени футболисти, но имаме хора, които да ги заменят за мачовете, които ни предстоят. Пренастройката от Европа към местното първенство е трудна, най-хубавото е, че идва мач с Левски и стадионът също ще е пълен", каза Генчев.