Косово ни пощади. Изстрадахме втора точка в квалификациите

Божиков вкара гола за нашите, но за целия мач България не създаде друга опасност Снимка: LAP.bg

С много мъка България се добра до 1:1 като гост на Косово във втори мач от група "А" на квалификациите за Евро 2020.

Националите през целия мач отстъпваха игрово на съперника, който играеше първа евроквалификация в историята си, но устискаха равния резултат след героични намеси на вратаря Михайлов и измъкнаха втора точка в групата си.

Домакините поеха контрола над топката от самото начало, а България заигра доста защитно.

В 9-ата минута се стигна до първо чисто положение за Косово, Николай Михайлов беше преодолян, но Антон Недялков изчисти пред голлинията.

Мачът бързо се изнерви и преобладаваха сблъсъците, а качеството на футбола беше под всякаква критика. На моменти българите изпадаха в глуха защита, без да успяват да направят каквато и да е атака.

В 34-ата минута след грешка на Славчев Целина обстрелва опасно нашата врата, но Михайлов спаси. В 38-ата минута след ъглов удар "лъвовете" за пръв път застрашиха Мурич и успяха да поведат.

Васил Божиков се пребори с Криециу и с глава откри резултата - 1:0 за България!

До почивката Косово натисна и Рашица отправи топовен удар в 44-ата минута, но Михайлов направи ново страхотно спасяване. Българският страж се намеси и при удар с глава на Войвода.

През втората част натискът на Косово продължи и след поредно недоразумение в нашата защита гредата спаси Михайлов в 55-ата минута.

В 61-ата съперникът ни заслужено стигна до изравняване. Арбер Зенели се разходи покрай няколко души в бели фланелки и извън пеналта простреля Николай Михайлов в далечния ъгъл за 1:1.

Косово търсеше победата до самия край, докато "лъвовете" откровено играеха, за да задържат равенството и Петър Хубчев даже извади Спас Делев, за да вкара бранителя Петър Занев.

България не създаде нито една опасност, но поне удържа в защита. В 87-ата минута Зенели стреля много опасно от фаул, но на сантиметри от гредата. Три минути по-късно отново Михайлов спаси България при топовен удар на Рашица.

Така България събра 2 т. от два мача в група "А" и засега заема второ място зад фаворита Англия, който е с пълен актив. Зад нас са Косово и Черна гора с по 1 т. и Чехия без точков актив.