Ботев Пловдив срази Лудогорец на финала за Купата

Ботев Пловдив победи Лудогорец с 2:1 във финалния мач от турнира за Купата на България, като така си осигури и футбол в Европа. Победителите взеха и реванш за загубата през 2014-а година в Бургас и взеха националната купа за първи път от 1981-а година.

Резултатът откри Омар Косоко в края на първото полувреме, а след попадението феновете на пловдивчани не се сдържаха и нахлуха на пистата пред сектор "Б".

Малко след началото на второто полувреме съдбата на шампионите на България стана ясна. Антонио Вутов удвои резултата в 52 мин., материализирайки превъзходството на „канарчетата“.

В 80 мин. Клаудиу Кешерю върна гол за „орлите“, но това не успя да вдъхнови разградчани за нещо повече от достойна загуба.