Комична дузпа коства победата на ЦСКА в Стара Загора

Точка и радост за феновете в Стара Загора Снимка: beroe.bg
Точка и радост за феновете в Стара Загора

ЦСКА стигна до само 1:1 като гост на Берое в мач от 13-ия кръг на Първа лига, след като Мауридес изпусна дузпа с безобразното си изпълнение.

Още в осмата минута Вандерсон можеше да открие резултата, но излязъл сам срещу Черниаускас, пропусна. Точно обратното направи Тиаго в 27-ата и с мощен удар простреля Перниш.

Радостта на „червените“ трая само няколко минути. В 35-ата Минчев центрира от фаул и сложи топката на главата на Мартин Камбуров. Опитният нападател отклони майсторски и изравни, пращайки топката над плонжа на Черниаускас.

Това бе осми гол за Камбуров от началото на сезона, с което изравни Клаудиу Кешеру в голмайсторската листа. №1 в нея остава Станислав Костов от Левски с 11.

На почивката Ел Маестро направи две промени, изваждайки Десподов и Секулич, а на тяхните места влязоха Мауридес и Лясков. И ходът му за малко да имаше резултат.

10 минути след началото на втората част ЦСКА получи дузпа за нарушение на Бандаловски срещу Жоржиньо. Зад топката застана Мауридес, чийто удар бе изключително слаб и право в центъра, а Перниш не помръдна и я улови без проблеми.

10-ина минути преди края на редовното време стражът на ЦСКА отрази опасен удар на Александър Цветков по диагонала и запази равенството.

С равенството ЦСКА се изравни с Лудогорец – по 29 точки, на две зад временния лидер Левски, но разградчани могат да си върнат лидерството, ако победят Септември в неделя. Берое остава четвърти с 24.