Лудогорец попари шампионските амбиции на Левски с лекция на "Герена"

Марселиньо отново беше на висота в дербито и откри резултата, а в края Лукоки подпечата трите точки Снимка: LAP.bg

Лудогорец победи Левски с 2:0 в голямото дерби от кръга на Първа лига пред препълнените трибуни на стадион "Георги Аспарухов".

Шампионите показаха, че продължават да имат превъзходство над съперника и можеха да спечелят и с по-голям резултат, докато Левски не успя да затвърди шампионските си амбиции, въпреки сериозната подкрепа от публиката.

Мачът беше повторен дебют на Стойчо Стоев начело на разградчани, докато Георги Дерменджиев за пръв път се изправи срещу бившия си тим Лудогорец, но отборът му беше далеч от нужната класа във всички аспекти на играта.

Първите минути бяха равностойни, но след това Лудогорец наложи натиск. В 8-ата минута Вандерсон пропусна сам срещу Николай Михайлов след малко щастлива намеса на вратаря. Две минути по-късно Клаудиу Кешеру с глава стреля в гредата след лошо излизане на Михайлов.

В 20-ата минута гостите поведоха с късметлийски и донякъде спорен гол.

Мартин Райнов загуби в своята половина, но и беше фаулиран, Марселиньо остана сам срещу Михайлов и Яблонски изби топката в краката на бразилеца, за да влезе тя във вратата - 1:0 за шампионите.

Само минута по-късно Левски отговори с удар на Станислав Костов отдясно, но Пламен Илиев отрази.

После Джоди Лукоки вкара лакът в лицето на Иван Горанов, но съдията Драгомир Драганов не го наказа с картон.

До почивката Паулиньо имаше шанс за Левски, а Кешеру за Лудогорец, но голове не паднаха.

През втората част повечето положения отново бяха за Лудогорец, който пропусна рано да си реши мача. Вандерсон се отчете с нов пропуск в 51-ата минута, после неточни пред вратата бяха Марселиньо и резервата Якуб Шверчок.

Опитите на Левски да се върне в мача бяха твърде плахи и не се виждаше как може да падне изравнителен гол.

Едва в 88-ата минута Давиде Мариани стреля опасно, но ударът беше блокиран.

В 91-ата минута Джоди Лукоки беше изведен от Шверчок, финтира Горанов и завърши покрай Михайлов - 2:0 и три точки за "орлите".

Така Лудогорец отново е убедителен лидер в класирането и има 5 т. пред втория ЦСКА и 8 пред Левски, който вече е трети.