Дузпа в края провали Левски в "Надежда"

Дузпа в края провали Левски в "Надежда" Снимка: start-photo.bg

С дузпа в добавеното време Локомотив София издрапа до точка в домакинството си на Левски след равенство 2:2.

"Сините" вкараха по един гол в двете полувремена и до 70-ата минута водеха с 2:0. Изглеждаше, че тимът на Станислав Костов ще спечели двубоя, но бе наказан в последните 20 минути от двубоя.

Марин Петков откри резултата в 27-ата минута след добър индивидуален пробив. Талантът на Левски премина двама противници, навлезе в наказателното поле, защитниците закъсняха да го блокират и му позволиха да стреля точно по диагонала.

Секунди по-рано Рикардиньо направи шокиращ пропуск, след като от около метър нацели напречната греда.

В началото на втората част Франса засече опасно центриране от корнер, но Пламен Андреев прояви страхотен рефлекс и изби топката в горната греда.

Анди Краев вкара за 2:0 в средата на втората част, след като защитата на Локомотив не успя да изчисти топката. Краев връхлетя върху нея и горе-долу от точката за дузпата я прати безкомпромисно в долния десен ъгъл на вратаря.

В76-ата минута Димитър Митков засече центриране на Карлос Франса и намали изоставането на Локомотив, а в добавеното време се превърна в големия герой за домакините, след като се разписа и за крайното 2:2.

В добавеното време Дарлан повали Стив Траоре в наказателното поле и съдията правилно посочи бялата точка. Оттам Митков бе безпогрешен, за да спаси точката за "железничарите".

Левски е шести след равенството с 29 точки, колкото има и петият ЦСКА 1948, но "червените" са с два мача по-малко. Локо София е 13-и с 18 пункта.