"Герена" изпрати Михайлов и Божинов със загуба от Ботев

"Герена" изпрати Михайлов и Божинов със загуба от Ботев Снимка: Lap.bg

Левски прeтърпя пълен обрат на своя "Георги Аспарухов" и загуби с 1:2 от Ботев Пловдив в последното си домакинство през този сезон.

Живко Атанасов откри резултата за "сините" още в 4-тата минута, но за две минути през втората част Ботев обърна с два гола на Емануел Току след провали в защитата на домакините.

По-рано днес Левски окончателно загуби шансове за седмото място и за класиране за бараж за евротурнирите, тъй като Черно море победи Царско село и си гарантира седмата позиция.

Така баражът, който ще определи последния български евроучастник, ще е между "моряците" и Арда.

Преди мача на "Герена" пък се появи информация, че ветераните Николай Михайлов и Валери Божинов ще си тръгнат от Левски след края на сезона, което означава, че това е бил последният им мач пред "синята" публика.

Вратарят изигра пълни 90 минути, но Божинов остана неизползвана резерва.

Вече е известно, че старши треньорът Славиша Стоянович ще напусне, тъй като договорът му няма да бъде продължен.