Крах за Лудогорец след червен картон от съблекалнята

Крах за Лудогорец след червен картон от съблекалнята Снимка: Lap.bg

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването на ЦСКА 1948 в Бистрица и сложи край на победната си серия в българското първенство.

Червен картон в самото начало на мача затрудни шампионите и те играха изключително слабо, като завършиха без нито един удар (точен или неточен) към вратата на Даниел Наумов.

В 5-ата минута Оливие Вердон игра с ръка като последен в защитата и след преразглеждане с ВАР получи директен червен картон.

ЦСКА 1948, който за пръв път домакинстваше в Бистрица, пропусна няколко положения, но откри чрез Ивайло Чочев малко след началото на второто полувреме.

10 минути преди края Георги Русев отблизо покачи на 2:0 и сложи край на всякаква интрига.

Разградчани запазват първото място в класирането и след загубата, но преднината им на върха е доста крехка.

"Орлите" имат 33 т. срещу 29 на втория ЦСКА-София. "Армейците" са и с мач по-малко.