Красив гол донесе първа победа на младежите в квалификациите

Красив гол донесе първа победа на младежите в квалификациите Снимка: Startphoto.bg

Младежкият национален отбор на България се поздрави с първа победа в квалификациите за Европейското първенство.

Играчите на Александър Димитров победиха с 1:0 Израел на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Хубав гол на Никола Илиев в 50-ата минута донесе заслужената победа на нашите, които убедително надиграха гостите и заслужаваха да спечелят и по-убедително.

В първия си мач от кампанията младежите завършиха 1:1 в гостуването на Естония.

Тази вечер те създадоха достатъчно положения, но не успяха да вкарат още голове, а се наложи и вратарят Пламен Андреев да прави решаващо спасяване очи в очи с нападател на Израел при 0:0.

Само минута по-късно падна и голът на Илиев, който финтира хладнокръвно бранител и порази вратата за 1:0.

До края Емил Ценов пропусна да направи 2:0, но България взе трите точки и с победа и равенство зае второто място в своята група.

Лидер е Полша с пълен актив от 6 т. от двата си мача.