Левски остава с надежди за евротурнирите след победа в Пловдив

Левски остава с надежди за евротурнирите след победа в Пловдив Снимка: Startphoto.bg

Левски запази шансове за третата позиция в efbet Лига, която дава право на участие в евротурнирите.

"Сините" победиха Локомотив Пловдив с 3:0 като гости и събраха 58 т. на четвъртото място - с три по-малко от ЦСКА 1948.

Тимът на Елин Топузаков беше максимално улеснен на "Лаута" от грубите грешки в защитата на домакините.

Рикардирьо откри в 35-ата минута, след като вратарят Илко Пиргов тръгна да прави финтове в наказателното си поле и бразилецът му взе топката, за да вкара на празна врата.

Ивелин Попов покачи на 2:0 с добавка след ъглов удар и при радостта си подразни феновете на домакините.

Филип Кръстев направи 3:0 в 79-ата минута, когато отне топката на Хорхе Сегура и сам срещу Пиргов не сгреши.

Левски нямаше шампионатна победа в гостуване на Локо Пловдив от 2015 г. насам, но успя да прекрати негативната серия.

В следващия кръг от плейофите столичани посрещат Черно море на "Герена".