Локомотив нанесе втора загуба на Лудогорец в петголов трилър (видео)

Локомотив нанесе втора загуба на Лудогорец в петголов трилър (видео) Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив нанесе едва втора загуба на Лудогорец от началото на сезона, налагайки се с 3:2 на "Лаута".

Шампионите не бяха губили от първия кръг, когато паднаха с 1:3 от Ботев Враца, а победата доближи "смърфовете" на пет точки от първата позиция.

Гостите поведоха в 16-ата минута чрез Абел Анисе. Кирил Десподов проби добре отляво, след което пусна топката към Анисе, който отблизо прати топката в празнената мрежа.

В рамките на две минути в края на полувремето Локомотив направи пълен обрат. В 41-вата Момчил Цветанов изравни, завършвайки бърза контраатака на домакините, а секунди по-късно капитанът на пловдивчани Димитър Илиев вкара за 2:1 с прекрасен прехвърлящ удар.

Лудогорец изравни в 53-тата след точно изпълнена дузпа на Клаудиу Кешерю, но в 77-ата Лукас Салинас отново даде аванс на "смърфовете", възползвайки се от грешка на Ренан, който не успя да се намеси добре при едно директно изпълнение на свободен удар.

В последните секунди Мартин Луков направи брилянтно спасяване след удар на Каули Оливейра и спаси победата за домакините. Така Лудогорец остава начело с 42 точки, на пет пред Локомотив. ЦСКА е с 36 точки, но и с мач по-малко.