Лудогорец бе на ръба на позорна загуба в Разград в мач с осем гола

Лудогорец бе на ръба на позорна загуба в Разград в мач с осем гола Снимка: Lap.bg

Лудогорец бе на път да запише една от най-срамните загуби в новата си история. Десеткратните поредни шампиони на България отстъпиха с 3:5 у дома на новака Пирин на своя стадион в Разград.

"Зелените" бяха необичайно посредствени за стандартите си и до 70-ата минута губеха с 0:4. В оставащото до края време обаче успяха да вкарат три гола.

За този двубой домакините бяха без част от основните си футболисти, а причините бяха контузии, наказания и треньорски решения. Кахлина смени Падт на вратата. Извън групата бяха Сисиньо, Сотириу, Ману и Текпетей. На пейката пък останаха Гонсалвеш и Янков.

Пирин стана първият отбор в историята, който вкарва пет попадения на десеткратния шампион. Досега имаше само три отбора, които са вкарвали четири пъти на "орлите".

Благоевградчани откриха резултата в 15-ата минута, когато Антон Карачанаков центрира от ъглов удар и Христофор Хубчев бе точен с глава на далечната греда за 1:0.

Преднината на благоевградчани бе увеличена в 38-ата минута. Пас в наказателното поле се оказа много неприятен за Оливие Вердон и той при странни обстоятелства отклони топката в собствената си врата.

Кошмарът на Лудогорец продължи и в началото на второто полувреме. Още в първата му минута Пирин направи образцова контраатака, която завърши с пас на Карачаканов към Мохамед Брахими и последният реализира хладнокръвно сам срещу вратаря за 3:0.

Лудогорец обсади вратата на съперника след това, но продължи да е уязвим на контраатаки. В 70-ата минута Мохамед Брахими финтира бранител и отбеляза. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но на повторението се видя ясно, че такава няма. ВАР го призна - 4:0.

В 77-ата минута Лудогорец най-после се разписа. Оливие Вердон бе точен с техничен удар от далечна дистанция, като топката тупна коварно пред Ник Хенгелман - 1:4.

В 87-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпи. Бившият им капитан Светослав Дянков препъна Мавис Чибота в наказателното поле. Зад бялата точка застана Кирил Десподов и реализира за 2:4.

В 90-ата минута Лудогорец стигна до още един гол. Вердон отклони с глава за Каули, който от воле засече за 3:4.

В ответната атака обаче Пирин вкара за 5:3. Вратарят на разградчани парира остро центриране, но Венцислав Бенгюзов направи успешна добавка.