Лудогорец отпразнува титлата с бой над Левски и сбогуване с Марселиньо

Лудогорец отпразнува титлата с бой над Левски и сбогуване с Марселиньо Снимка: Getty Images

Лудогорец победи Левски с 3:0 в Разград в четвъртия плейофен кръг на Първа лига.

Шампионите демонстрираха по-високата си класа, а след почивката "сините" отпаднаха физически и не успяха да окажат сериозна съпротива.

Преди първия съдийски сигнал Лудогорец се сбогува със своята легенда Марселиньо. Бразилецът прекара девет години в клуба и стана девет пъти шампион на България, но напуска Разград. Той беше награден от президента на клуба Александър Александров, а неговият номер 84 ще бъде изваден от употреба.

През първото полувреме Левски създаде няколко добри положения, но не успя да ги вкара. Лудогорец откри резултата в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Райнов срещу Вандерсон.

Козмин Моци беше точен от бялата точка.

През второто полувреме бранителите в синьо увиснаха и Мавис Чибота покачи на 2:0. До края мачът просто се доиграваше, но домакините успяха да вкарат още веднъж чрез Дан Битон.

След последния съдийски сигнал Лудогорец отпразнува на стадиона в Разград деветата си поредна титла на България.

Левски остава на второ място в класирането с 53 т., колкото има и ЦСКА. Следва Славия с 52 т.