Лудогорец пречупи Ботев с гол в последната минута

Лудогорец пречупи Ботев с гол в последната минута Снимка: Lap.bg

Лудогорец осъществи пълен обрат и успя да пречупи Ботев Пловдив с гол в последната минута на редовното време, за да постигне победа с 2:1 на своя "Хювефарма Арена" в последния кръг от редовния сезон в елитната ни група.

"Канарчетата" откриха резултата чрез Антонио Вутов в добавеното време на първата част, който засече центриране на Лъчезар Балтанов и, оставен напълно сам, даде аванс на гостите.

През втората част на терена имаше само един отбор. Лудогорец атакуваше постоянно и още в 57-ата минута изравни, но попадението не биваше да бъде зачитано. Вандерсон вкара с глава след центриране на Сисиньо, който обаче бе в засада, и то на метър пред страничния рефер.

Впоследствие резервата Клаудиу Кешеру не успя да завърши едно страхотно заучено положение. Станислав Дяков прати страхотен пас по диагонала към Антон Недялков, който центрира остро, Кешеру отклони топката с глава, но ударът му се отби в дясната греда.

Малко по-късно друга резерва - Жоржиньо, стреля силно над вратата, а секунди по-късно Каули отблизо не успя да уцели вратата. Така се стигна до последната минута от редовното време, когато Жоржиньо този път не сбърка и с глава засече центриране на Каули, за да донесе успеха на домакините.

Лудогорец завърши редовния сезон с победа и вече има актив от 62 точки на първата позиция, докато Ботев остава девети с 30.