Лудогорец вкара девет гола за три дни

След като елиминира косовския Балкани в квалификациите на Шампионската лита с 4:0 в сряда, Лудогорец постигна и първа победа в първенството в Първа лига, надделявайки Етър с 5:0 в Разград.

Така разградчани вкараха девет гола в рамките на три дни и настроението в лагера има е повече от добро преди първия сблъсък със словенския Олимпия Любляна.

В 18-ата минута домакините вкараха първия си гол след страхотен удар на Фон Витри от 23-24 метра.

20-ина минути по-късно се случи нещо, което като че ле предопредели развоя на двубоя. Текпетей получи зад гърба на гостуващата отбрана и овладя на гърди, а намиращият се зад него Георги Ангелов го фаулира пред наказателното поле и получи директен червен картон, тъй като ганаецът се откъсваше фронтално сам срещу вратаря. Дуа шутира от фала, но над вратата.

Само 18 секунди след началото на второто полувреме Лудогорец удвои. Нареси отне от Моран, след което подаде за Йорданов. Младият фуболист на "орлите" изведе Янков с едно докосване. Последва диагонален шут на последния в долния десен ъгъл на Величков.

В 49-ата минута интригата съвсем приключи след трети гол за Лудогорец. Негов автор стана Текпетей, който завърши скоростна атака на "орлите" отляво.

Четири минути по-късно домакините получиха дузпа за игра с ръка на Крум Стоянов. С изпълнението се нагърби новото попълнение Куадво Дуа. Таранът шутира силно, но в напречната греда.

Наказателната акция на разградчани продължи и в 57-ата минута, когато Текпетей покачи на 4:0 с второто си попадение. Той вкара с глава след центриране на Делев.

Лудогорец продължи да атакува и в 71-вата минута топката спря за пети път в мрежата на Етър. Във великотърновската врата се разписа Франко Русо след страхотен шут от 25 метра.

Тагове: етър, лудогорец