Младежите изиграха добър мач с Германия, но това не стигна

Младежкият национален отбор на България загуби от Германия с 2:3 в европейска квалификация, играна на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Отборът на селекционера Александър Димитров успя да поведе в резултата с попадение на Станислав Шопов, но позволи на германците да направят пълен обрат с голове на нападателя на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко, като при второто му попадение голяма грешка направи родният вратар Пламен Андреев, който си отбеляга автогол. В добавеното време на мача хубав гол за "лъвчетата" отбеляза Никола Илиев.

В 16-ата минута на мача Мерлин Рьол проби отляво и влеза към центъра, като нанесе плътен удар по земя, но българския вратар Пламен Андреев сигурно спаси топката. Пет минута по-късно българският таран можеше да се възползва от грешка на Клайне-Бекел, но не се ориентира и вратарят на гостите Ноа Атуболу изби топката. В 24-ата минута България излезе напред в резултата при първото си положение. Центриране на Петър Андреев бе изчистено от защитата, но топката стигна до Станислав Шопов, който си я нагласи на удобния ляв крак и с чудесен удар я вкара под напречната греда на Атуболу.

В 35-ата минута страхотен пробив на Юсуфа Мукоко завърши с удар на Максимилиан Бейер, който попадна в ръцете на Андреев. Пет минути по-късно тимът на Германия изравни. Мукоко елиминира българския капитан Християн Петров още с поемането на топката и със силен удар в близкия ъгъл вкара топката зад гърба на Андреев - 1:1. В добавеното време на първата част удар с глава на Клайне-Бекел под гредата бе изваден отлично с една ръка от Пламен Андреев в корнер.

Втората част започна много лошо за родни тим. В 49-ата минута Мукоко центрира леко отдясно, като топката отиваше в ръцете на Пламен Андреев, но тя мина под плонжа му, отклони се и премина голлинията.

В 69-ата минута Мукоко оформи хеттрика си в мача. Той получи пас на празна врата от Ансгар Кнауф отдясно и с глава необезпокояван насочи топката в мрежата. В 75-ата минута Андреев не се намеси много добре при удар на Карим Адейеми, но Бейер не бе убедителен при добавката и Християн Петров изби пред голлинията.

В добавеното време на мача Мартин Сораков подаде на Никола Илиев, който прави с финт на земята капитана на гостите Кенет Шмид и с плътен удар вкара втори гол за българските таланти.

След този мач тимът на България остана на трета позиция, а германците излязоха начело в групата с равни точки с Полша. Следващият мач на тима на Александър Димитров е срещу тима на Косово в София.