Отменена дузпа не спря Левски за успех в най-старото столично дерби

Отменена дузпа не спря Левски за успех в най-старото столично дерби Снимка: Lap.bg

Левски постигна ценна победа с 1:0 над Славия на Овча купел в столичното дерби от 14-тия кръг на efbet Лига.

В доста оспорван мач "сините" постигнаха едва втори успех над този съперник в последните 7 двубоя помежду им, като в герой се превърна Билал Бари с попадението си десетина минути преди края.

Мароканецът вече има 6 гола за тима в последните си 5 мача.

Левски можеше да поведе по-рано, тъй като в началото на втората част получи дузпа. ВАР обаче я отмени, тъй като прецени, че нарушението е било пред наказателното поле.

От прекия свободен удар Георги Миланов предизвика спасяване на Вуцов, при което топката удари и гредата.

Малко по-късно Ерол Дост получи втори жълт картон и остави Славия с 10 души, а "белите" не удържаха и в 81-вата минута Бари се разписа отблизо с глава.

Така Левски вече е само на 3 т. от топ 6.

Тимът на Станимир Стоилов е осми в таблицата със 17 т.