Първи хикс за България при Кръстаич

Първи хикс за България при Кръстаич Снимка: start-photo.bg

България приключи 2022 година с равенство 0:0 във визитата си на Люксембург в контрола минути преди началото на Световното първенство.

Това е първият двубой, който Младен Кръстаич не печели начело на националите. След победите победите над Гибралтар (5:1) и Северна Македония (1:0 в заключителните мачове от Лигата на нациите и над Кипър (2:0) в контролата преди няколко дни, България записа нулево реми в четвъртия мач на сръбския селекционер.

В 20-ата минута гол на Спас Делев бе отменен заради игра с ръка на българския нападател, преди да прати топката в мрежата на Люксембург.

В последните минути на първата част отново Делев и Ради Кирилов имаха шансове да отбележат, но добри намеси на вратаря на домакините запазиха нулевото равенство.

През втората част Люксембург поизравни играта, но опасни положения пред двете врати почти липсваха.