Светкавичен обрат удължи добрата серия на ЦСКА

Светкавичен обрат удължи добрата серия на ЦСКА Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА постигна светкавичен обрат през втората част и победи Пирин с 2:1 в гостуването си от 14-тия кръг на efbet Лига.

"Армейците" изоставаха до 79-ата минута, но вкараха попаденията си в рамките на около минута и половина и продължиха добрата си серия.

Тимът на Нестор Ел Маестро вече има 7 победи и 2 равенства в последните си 9 мача от шампионата.

През първата част "червените" пропуснаха няколко положения и в края бяха наказани.

В 45-ата минута Иван Тасев получи от Дюлгеров и с удар по диагонала откри резултата в полза на Пирин.

Мачът продължаваше да върви трудно за гостите, но в 79-ата минута Матиас Фаетон се измъкна отляво и изравни.

Броени секунди след това Фаетон се превърна в герой за ЦСКА, след като центрира отляво по земя и асистира на Джонатан Линдсет за победното 2:1.

Така ЦСКА се доближи само на 2 т. от върха в класирането.

Столичани са трети с 28 т., на точка зад Черно море и на две зад лидера Локо Пловдив, който обаче е и с мач повече.