Затъването на ЦСКА продължи и в дебюта на Томаш

Затъването на ЦСКА продължи и в дебюта на Томаш Снимка: Startphoto.bg

Кризата в ЦСКА продължава с пълна сила и в дебюта на новия треньор Александър Томаш тимът загуби с 0:1 от Ботев Пловдив.

Днес "армейците" домакинстваха на стадион "Локомотив" и отново не успяха да вземат дори точка, записвайки пета загуба за шест мача от първенството.

И макар че домакините показаха някои признаци на подобрение, Ботев ги победи в шампионата за пръв път в последните си 38 гостувания.

През първата част голове не паднаха, но все пак ЦСКА показа малко по-добра структура и повече острота, отколкото в предните мачове.

Първото положение беше за Ботев и се стигна до спасяване на Густаво Бусато срещу Укаки.

После "червените" създадоха най-добрата си ситуация, но Коялипу уцели гредата.

Последваха по-скучни минути на терена до края на полувремето, а в 58-ата минута Ботев поведе.

Ехидже Укаки отне една топка на Християн Петров и останал сам срещу Бусато реализира за 1:0.

В края Бернат спаси удар на Петров, а при още една греда на Коялипу Валентин Железов отсъди нарушение в атака на нападателя.

След 4 поредни загуби ЦСКА остава само с 3 т. от началото на сезона и заема незавидното 13-то място в таблицата.

Ботев е четвърти с 13 т., на две от временния лидер Левски.