Жена загина, след като бе блъсната от 20-годишен шофьор в Симитли.
Инцидентът е станал в нощта на събота срещу неделя в района на улица "Георги Димитров", съобщават от Областна дирекция на МВР в Благоевград.
Шофьорът е от село Крупник. Направени са му проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
До следобед в неделя самоличността на жената все още не е установена.
Това е четвърта жертва на пътя в област Благоевград в рамките на уикенда.
Около 09:40 часа в събота товарен автомобил "Скания" с 38-годишен водач от град Сърница е блъснал, движещ се пред него мотопеди "Симсон", управляван от 78-годишен мъж от Гоце Делчев, който е починал на място.
По-късно в събота, около 20:55 часа, на пътя между селата Краище и Дагоново, автомобил "Тойота Ярис", управляван от 26-годишна жена от Якоруда, е навлязъл в лентата за насрещно движение и се е ударил в в друг автомобил, управляван от 19-годишно момиче от село Дагоново.
В резултат на инцидента на място е починала 25-годишна пътничка в лекия автомобил "Тойота", а по-късно е починал и 20-годишен мъж. Пострадали са и двете жени, които са шофирали.
••• Вижте тук друга актуална новина от деня: