Дибала герой за Юве с гол в 93-тата минута

Пауло Дибала донесе инфарктна победа за Ювентус с 1:0 като гост на Лацио с гол в 93-тата минута.

Лацио бе на път да спре победната серия на Ювентус и да взе точка при домакинството си на "старата госпожа", но благодарение на гения на Дибала, Юве удължи поредицата си на девет поредни победи в Серия А.

Благодарение на минималния успех, тимът на Макс Алегри отново се доближи на само точка зад лидера Наполи преди домакинството на "сините" срещу Рома тази вечер.

Ювентус беше по-активният отбор, но така и не успяваше да намери път към вратата на Стракоша, който не направи нито едно спасяване през целия двубой.

В началните минути Юве имаше претенции за дузпа след падане на Пауло Дибала в наказателното поле, но реферът не им обърна внимание.

ДжиджиБуфон пък на два пъти трябваше да спасява вратата си, като последователно отби удари на Милинкович-Савич и Имобиле.

През втората част отново Юве владееше повече топката, а Лацио постепенно намали оборотите. И точно когато изглеждаше, че двата отбора ще си поделят по една точка, блесна геният на Дибала.

Аржентинският нападател мина покрай двама играчи на домакините и падайки на тревата успя да завърти топката и да я прати в горния ляв ъгъл на Стракоша, с което донесе много важни три точки на тима си в битката за седма поредна титла.

Ювентус събра 68 точки, на една зад лидера Наполи. Лацио остава трети с 52, на една пред Интер и на две пред петия Рома.