Наказателна акция за 30-а Купа на Испания за Барселона

Барселона спечели 30-ия си трофей от турнира за Купата на краля след наказателна акция и победа с 5:0 срещу Севиля на финала, игран на стадиона на Атлетико Мадрид - „Уанда Метрополитано“.

Луис Суарес се разписа на два пъти за каталунците, а по един добавиха Лионел Меси, Андрес Иниеста и Филипе Коутиньо, който вкара от дузпа.

Барселона бе тотален доминант през абсолютно всичките 90 минути и резонно стигна до този смазващ резултат.

Суарес вкара за 1:0 още в 14-ата минута, когато завърши прекрасен самостоятелен пробив на Филипе Коутиньо, който му поднесе топката на празна врата.

В 31-вата Барса вече водеше с 2:0, благодарение на Лео Меси. Аржентинецът се възползва от феноменален пас с пета на Жорди Алба, който преди това бе разиграл на двойно с Иниеста, а от границата на малкото наказателно поле Меси разстреля Сория.

На почивката каталунците се оттеглиха с класически аванс, след фантастична атака, при която Суарес и Меси разиграха на двойно, Лео изведе уругваеца между трима бранители сам срещу вратаря и Суарес не сбърка.

Седем минути след подновяването на играта Меси се отчете с нова асистенция, този път за гола на Иниеста, а в 69-ата Коутиньо оформи крайното 5:0 с гол от дузпа.

Каталунците са на броени дни от дубъла през този сезон. Барселона е лидер в Примера с цели 12 точки аванс пред втория Атлетико Мадрид и е почти немислимо да бъде свален от върха.