Лампард и Дарби изритаха Юнайтед от Купата на лигата

Лампард, който с години игра под ръководството на Моуриньо в Челси, сега огорчи Специалния и Юнайтед с паметна победа на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Дарби Каунти хвърли бомбата в третия кръг на Купата на лигата и отстрани Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" след 2:2 в редовното време и 8:7 при дузпите.

Воденият от Франк Лампард тим, който е на пето място в Чемпиъншип (втора дивизия), игра смело на стадиона на съперника и заслужи драматичния си успех, докато Жозе Моуриньо и футболистите му записаха поредната си издънка в последно време.

Мачът тръгна прекрасно за Юнайтед с гол още в 3-ата минута. Хуан Мата изравни след много хубава атака, започнала от Марсиал отляво и пренесла се на отсрещния фланг, където испанецът не пропусна да я завърши.

В 6-ата минута титулярният вратар на домакините в този мач Серхио Ромеро трябваше да спасява вратата си, а Дарби показа, че ще окаже сериозна съпротива. До края на полувремето Лукаку пропусна на два пъти, а след почивката срещата стана доста по-драматична.

Ромеро спаси още една ситуация, но не успя да се намеси в 59-ата минута, когато Хари Уилсън изравни с коварен изстрел от пряк свободен удар.

В 68-ата минута аржентинският страж игра с ръка извън наказателното си поле, спирайки атака на Дарби Каунти, и веднага получи директен червен картон, а в игра влезе третият вратар на Юнайтед Лий Грант.

С човек по-малко Юнайтед натисна гостите и Лукаку удари гредата с хубав удар с левия крак, после и Марсиал беше на добра позиция, но не стреля точно.

В 85-ата минута Дарби направи пълен обрат при поредния провал на "червените дяволи" в защита. След атака отляво Грант отрази първия изстрел към вратата си, но Джак Мариът направи добавка с глава за 2:1.

Изглеждаше, че опитите на Юнайтед да се спаси от срамно отпадане няма да доведат до нищо, но дълбоко в добавеното време се прояви жокерът на Моуриньо Маруан Фелайни. В 95-ата минута влезлият като резерва Фелайни засече центриране отдясно и с глава изравни за 2:2.

Регламентът на ЕФЛ Къп предвиждаше веднага да се премине към дузпи. Двата тима бяха перфектни при първите си 10 изпълнения от бялата точка и вратарите нямаха много шансове да сторят каквото и да е.

Последваха още 5 вкарани дузпи, но при 8:7 за Дарби зад топката застана Фил Джоунс, а Скот Карсън спаси удара му и класира тима си напред в турнира.

Градският съперник на Юнайтед Манчестър Сити нямаше подобни проблеми в своя мач от надпреварата и спечели с 3:0 като гост на третодивизионния Оксфорд.

Габриел Жезус откри резултата през първата част, а към края на мача Рияд Марез и Фил Фоудън направиха успеха по-убедителен.