Бербатов с гол, Монако с рецитал в Лондон - 3:1

Бербатов приема поздравленията на съотборниците си след гола.
Българинът завърши експертно контраатака за 0:2, която смълча стадиона.
Не е за първи път - Бербатов вкара два пъти с Фулъм на същата арена за 3:3 преди 2 сезона. Веднъж - от дузпа...
И веднъж - с глава...
С Тотнъм също е наказвал два пъти Арсенал.
А на пресконференцията преди мача предупреди съперника - "Фаворити сте, но внимавайте!".

Димитър Бербатов се завърна в Лондон, където минаха 4 чудесни сезона от кариерата му и помогна за избухване на бомбата в Шампионската лига.

Монако удари Арсенал, колкото изненадващо, толкова и заслужено - 3:1 като гост!

Бербатов вкара за 2:0 за тима от княжеството, подкрепян от принц Албер и 4000 ултраси, след като българинът завърши чудесна контраатака в 53-ата минута.

Димитър получи топката сам срещу Давид Оспина, погледна вратата и стража, и после прати топката край него. Типично в стила, в който изигра и целия мач - академично и без да напъва жили и да тича до изнемога.

За някои това е мързелив тип игра, но за отбора на Монако явно е напълно достатъчно. Бербатов прави толкова, колкото е нужно на тима му. А той се е устремил към четвъртфиналите в Шампионската лига с пълна сила!

Монако изигра невероятен мач в тактическо отношение, неочаквано зрял за отбор, който 11 години не е бил в елиминациите на турнира. А Бербатов не е вкарвал в решителната фаза на Шампионската лига точно 13 години!

За последно (и единствен от 12-те му до тази вечер попадения в турнира) той наказа Ливърпул за 4:2 в четвъртфинал през 2002 г. Попадението му е пето във вратата на Арсенал след 2 с Тотнъм и 2 с Фулъм. Мачът му в сряда вечер срещу този съперник бе под №20.

Е, Монако повали фаворита, за който ставките на букмейкърите вървяха около 1:1,66. За гостите - 1:8 и 1:9. Но тимът на треньора Леонардо Жардим просто продължава да доказва, че е изключително корав. Монако е пуснал 2 гола в последните си 13 мача. Това не може да е случайно, нищо, че говорим за първенство на Франция, а не, примерно за английската Висша лига.

Тимът на Жардим счупи рекорд на Барселона за сезона по минути без инкасирано попадение в началото на 2015-а, а и в Лондон се видя - правилно нареден, грамотен, мотивиран и можещ отбор.

След гола с рикошет на Жофри Кондогбия в 38-ата минута за 0:1 мнозина си казаха - случайност.

До този момент съперниците нямаха нито един точен удар, мачът бе надлъгване. Бербатов удвои, после Арсенал натисна, но пропуски спряха надеждите за обрат. И когато в 90-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн върна гол, отново блесна надежда за намиращия се иначе в отлична форма Арсенал - 1:2.

Но дълбоко в добавеното време Ферейра-Караско довърши домакините - 1:3!

В другия мач за вечерта Байер изненадващо надви финалиста от миналия сезон Атлетико с 1:0 и отива в Мадрид за реванша с добро самочувствие. Хакан Чалханоглу вкара в нервния мач, в който футболът не бе на особено високо ниво.

Реваншите са на 17 март, а Бербатов и Монако ги чакат с нетърпение.