Кристиано Роналдо изпревари Ди Стефано

Роналдо просто няма спирка! Снимка: Getty Images
Роналдо просто няма спирка!

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик при победата на Реал над Атлетико с 3:0, с което изпревари легендарния Алфредо Ди Стефано по голове в дербито на Мадрид.

Късметлийски рикошет при удар от пряк свободен удар в 22-рата минута даде аванс на „кралете”, а в средата на второто полувреме Кристиано си спечели, след което и вкара дузпа. Така португалецът изравни 17-те попадения, които има Ди Стефано в дербито.

В 77-ата Роналдо оформи хеттрика си, осигурявайки трите точки за Реал и изпреварвайки Ди Стефано, превръщайки се в най-резултатния футболист на „белите” в дербито с Атлетико.

Освен това, трите гола позволиха на португалеца да изпревари Алваро Мората и вече е голмайстор на Реал през сезона с 10 попадения във всички турнири.

Победата остави Реал начело с 30 точки след 12 изиграни мача, но „кралете” вече имат четири точки аванс пред Барселона, който се препъна и направи разочароващо 0:0 с Малага у дома. Атлетико пък е едва пети с 21.