Диего Коста спаси Челси от загуба

Суонзи спря победния рейд на Челси във Висшата лига под ръководството на Антонио Конте.

Лондончани стигнаха само до 2:2 при визитата си на "Либърти Стейдиъм" в един вълнуващ и оспорван мач. Герой за Челси отново беше Диего Коста, той откри резултата след 18 минути игра, след като топката му беше свалена от Оскар.

Челси доминираше в играта и донякъде нелогично Суонзи успя да обърне мача след почивката. Със зле премерен шпагат вратарят Тибо Куртоа препъна Гилфи Сигурдсон в наказателното поле и Андре Маринър не се поколеба да даде дузпа.

От 11-те метра самият Сигурдсон преодоля Куртоа за 1:1, а минутата беше 59-а. Само три минути по-късно Гари Кейхил беше изритан отзад и загуби топката от Лерой Фер пред собственото си наказателно поле. Маринър не отсъди фаул срещу защитника и Фер направи 2:1 въпреки протестите на Челси.

Гостите наложиха сериозен натиск до края и редуваха опасни положения пред Фабиански. Отново Диего Коста беше на мястото си в 81-ата минута, когато рикоширал шут на Иванович дойде удобно за странична ножица на нападателя и той акробатично направи 2:2.

Времето не стигна на Челси за пълен обрат и така те събраха 10 точки след първите четири кръга, което ги поставя на второ място в класирането. Първенецът Манчестър Сити остава единственият отбор във Висшата лига с пълен актив от 12 точки.