Холандия възкръсна от пепелта - 2:1 в края

Хунтелаар вкара победния гол в голямата драма във Форталеза.
Уесли Снайдер мощно заби изравнителното попадение, когато изглеждаше, че холандците отпадат.
Гилермо Очоа спасява марково от няколко метра удара на Стефан де Врай, както бе и срещу Бразилия. Мексиканският вратар направи име като човек, който отразява неотразими удари.

120 секунди преди края изглеждаше, че Холандия отпада от световното. Мексико водеше с 1:0, а поредният опит на "лалетата" за титла изглеждаше обречен.

Но Холандия възкръсна с голове на Уесли Снайдер и Клаас Ян Хунтелаар от дузпа в 88-ата минута и 2-рата на добавеното време, за да стигне четвъртфинал.
С 2:1 тимът на Луис ван Гаал чака победителя от Коста Рика - Гърция за двубой на 5 юли от 23 ч в Салвадор.

Мексико за шести пореден път спира на осминафинал на мондиал, въпреки че докосваше сензацията. Гол от 30 метра на Джовани дос Сантос даде аванс на мексиканците.

В жегата на Форталеза холандците изглеждаха обречени. Нямаха сили, нямаха свежест...
Но старите кучета Дирк Каут, Уесли Снайдер и Ариен Робен вдигнаха отбора.

Другият лидер - Робин ван Перси, се контузи и напусна в 73-ата минута, като участието му на турнира занапред е под въпрос.

В 88-ата минута след корнер на Робен топката падна в краката на Снайдер, който разстреля перфектния дотогава Гилермо Очоа.

И докато шокът в мексиканците бе пълен, в добавеното време Робен тръгна на солова акция срещу 4-5 съперници... Тя изглеждаше обречена на аутлинията, но Рафаел Маркес посегна, Робен се хвърли - дузпа.

Дали имаше контакт, дали това бе нарушение... Само реферът Педро Проенса знае. По-рано в мача той два пъти не даде наказателни удари след претенции на Робен, който винаги е съмнителен в такива ситуации.

Но от бялата точка Хунтелаар заби - 2:1.

Мексико отново страда, както е всеки път от 24 години. Пак на осминафинал. За Холандия пътят към полуфинал е открит, а защо не и към титлата? Все пак "лалетата" продължават да носят етикет "най-силният отбор, който никога не е бил световен шампион"...