Голеада, попадение от корнер, страхотен гол и червен картон за Мбапе

Кавани, Неймар и Мбапе изнесоха поредния си рецитал. Снимка: Getty Images
Кавани, Неймар и Мбапе изнесоха поредния си рецитал.

Луда вечер изживяха феновете на Пари Сен Жермен със своите любимци. Шампионите записаха четвърта поредна победа в Лига 1 след 4:2 като гост новака Ним.

Смъртоносното трио на ПСЖ - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе се отчете с по един гол, а едно попадение добави и Анхел ди Мария. Аржентинецът се разписа директно от корнер.

В края на мача младата надежда на парижани Мбапе бе изгонен, след като реагира остро на грубо нарушение срещу него на Тежи Савание и бутна на съперника на земята. Авторът на интервенцията също получи червен картон.

През първата част ПСЖ поведе с два гола. В 36-ата минута Тома Мюние асистира на Неймар за 1:0, а четири минути по-късно Анхел ди Мария вкара директно от корнер. Ним намали изоставането си в резултата с гол на Антонин Бобишон в 63-тата минута, а скоро от дузпа на Савание резултатът стана 2:2.

Ним можеше да осъществи пълен обрат в 74-тата минута, когато Савание излезе сам срещу Ареола и стреля, но топката срещна гредата. Пари Сен Жермен успя отново да излезе напред в резултата с красив гол на Мбапе в 77-ата минута, а Кавани вкара четвърти в добавеното време на срещата и по този начин оформи крайния резултата в двубоя.