Два гола на Стивън Джерард спасиха Ливърпул

Джерард осигури победата на мърсисайдци.

Ливърпул победи трудно с 2:1 като гост четвъртодивизионния АФК Уимбълдън. Два гола за успеха на "червените" реализира Стивън Джерард, който преди няколко дни обяви, че напуска клуба от Мърсисайд през лятото на 2015 година.

Бившият английски национал изведе гостите напред в резултата в 12-ата минута, разписвайки се с глава.

Девет минути преди почивката Адебайо Акинфенва вкара за 1:1, след като вратарят Симон Миньоле не успя да изчисти добре топката при изпълнение на корнер, носейки заслужено изравняване за АФК Уимбълдън, който е основан през 2002 година.

В 62-ата минута Джерард изпълни технично над стената пряк свободен удар и донесе трудната победа с 2:1 в полза на Ливърпул. В следващия кръг "червените" ще играят у дома срещу втородивизионния Болтън.