Гризман е вторият в историята със загубени финали в ШЛ и на европейско в една година

Гризман повтори антирекорд на Балак.
Балак вече не е единственията с две загуби на финали в Шампионската лига и на европейско първенства в една година.

Голмайсторът на Евро 2016 Антоан Гризман стана вторият футболист в историята, който губи в един сезон финал в Шампионската лига и на европейско първенство.

Гризман и съотборниците му от Атлетико Мадрид отстъпиха на градския съперник Реал след изпълнение на дузпи на 28 май в Милано, а снощи Франция претърпя поражение от Португалия в двубоя за трофея от шампионата на Стария континент.

Така Гризман повтори антирекорда на Михаел Балак от 2008-а, когато германецът бе част от тима на Челси, който бе надигран от Манчестер Юнайтед на финала та Шампионската лига в Москва, а Бундестимът отстъпи на Испания в срещата за европейската титла.

След поражението от португалците, звездата на Атлетико смята, че вече няма шанс за Златната топка.

"Борбата за Златната топка приключи. Този сезон Роналдо спечели два големи турнира", заяви нападателят, който отбеляза 6 гола на Евро 2016.