Кураж срещу Барселона

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри заяви преди първия четвъртфинал срещу Барселона довечера, че единственото, от което има нужда тимът му е „кураж и повече атаки". Според треньора на Барселона Пеп Гуардиола, напред ще продължи тимът, който демонстрира по-силен дух в предстоящия сблъсък.

Алегри е на мнение, че играчите на Милан са се поучили от мачовете си с каталунците в груповата фаза на турнира - тогава Барселона направи 2:2 с Милан у дома, но спечели с 3:2 на „Сан Сиро" и завърши на първо място в група H.

„Мачовете в групата бяха забавни, сега ще е много по-напрегнато", допълни Гуардиола.

„Очаква ни много труден четвъртфинал срещу най-добрия отбор в турнира - обясни Алегри. - Двата ни предишни мача бяха много различни. В първия играхме по-защитно и стигнахме до 2:2 като гост, във втория отворихме повече играта си, допуснахме повече грешки в защита и паднахме с 2:3. Не можеш да си позволиш такава игра срещу Барселона, това не трябва да се повтаря.

„Този мач ще е изключително интересен и играчите нямат нужда от допълнителна мотивация. Ключът към успеха е Лионел Меси, той задава темпото и настроението на тима. Първият мач е по-важен за нас и задължително трябва да вкараме гол.".

Алегри обяви, че ще разчита много на намиращия се в отлична форма Златан Ибрахимович. Милан има три победи в последните си четири мача, а бившият нападател на Барселона вече е с 29 гола във всички турнири този сезон - така изравни най-доброто си постижение, постигнато през сезон 2008-2009 с Интер.

Треньорът потвърди, че Тиаго Силва пропуска мача довечера, а най-вероятно мястото му в центъра на защитата ще заеме Алесандро Неста, Марк ван Бомел е наказан за един мач, а контузени са още Пато, Игнацио Абате и Александер Меркел.

„Ще се борим за победа, но ще сме доволни и на позитивен резултат - обясни Пеп Гуардиола. - Когато играеш срещу Милан и не си достатъчно концентриран, няма как да спечелиш. Много е важно да вкараме гол, това ще е една от основните ни цели в мача.

"Според мен, напред ще продължи този отбор, който покаже по-силна воля и по-здрав дух. Ще е интересен сблъсък, тъй като Ибрахимович наистина е в страхотна форма, когато игра за Барселона той ни помогна както в шампионата, така и в Шампионската лига. При нас, Меси е здрав и готов за игра, той е наясно, че ни предстои най-важната част от сезона".

Милан стига до четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път от сезон 2006-2007, когато спечели турнира. Статистиката сочи, че досега Милан няма загубен четвъртфинал от Шампионската лига у дома.

Това обаче едва ли ще впечатли особено Барселона - каталунците имат четири титли и сега се борят за петия си пореден полуфинал в турнира. Ако Барселона се справи с Милан, каталунците ще изравнят рекорда на Реал от пет поредни участия на полуфинал от периода 1956-1960.