Вижте великолепния гол на Ди Мария при разгрома над Ница (видео)

Анхел Ди Мария има четири гола от началото на сезона в Лига 1 Снимка: Getty Images
Анхел Ди Мария има четири гола от началото на сезона в Лига 1

Пари Сен Жермен записа трета поредна победа в Лига 1 и продължава да е лидер в класирането с 24 точки от 10 мача, на пет пред втория Нант, който обаче е с мач по-малко.

Шампионите разбиха Ница с 4:1 в гостуването си след два гола на Анхел Ди Мария и по един от Килиан Мбапе и Мауро Икарди.

Аржентинецът откри резултата в 15-ата минута, а шест по-късно с елегантен прехвърлящ удар матира стража на "орлите". Домакините върнаха едно попадение чрез Игнатис Ганаго, но резервата Мбапе и Икарди, който изигра цял мач, подпечатаха победата в края.

Неймар отсъстваше от тима на Томас Тухел поради контузия, а Единсон Кавани остана неизползвана резерва.

Домакините довършиха двубоя с двама играчи по-малко, след като Вилан Сиприен бе изгонен за втори жълт картон в 74-тата минута, а секунди по-късно Кристоф Ерел получи директен червен за удар без топка срещу Леандро Паредес.

Изгонванията дойдоха при резултат 2:1 за ПСЖ, след което столичани отбелязаха останалите си два гола.

Въпреки че получи четири попадения във вратата си, вратарят Валтер Бенитес бе сред най-добрите на терена за Ница и спаси поне още толкова чисти положения.