Ливърпул премина и през "остриетата". 11-а поредна победа за "червените"!

Мане вкара втория гол за Ливърпул.

Ливърпул записа 11-а поредна шампионатна победа във Висшата лига, след като не срещна проблеми в домакинството си с новака Шефилд Юнайтед и надигра "остриетата" с 2:0. Ранно попадение на Мохамед Салах и гол на Садио Мане в средата на втората част решиха мача в полза на европейските и световни клубни шампиони.

Ливърпул откри резултата още с първата си по-добра атака в мача. В 4-тата минута Андрю Робъртсън получи пас на левия фланг, защитник на гостите се подхлъзна и не успя да го спре да подаде за Мохамед Салах, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Последва натиск на гостите, а Алисон трябваше да прави и първото си спасяване след точен изстрел на МасГолдрик в 8-ата минута, но бразилският страж се намеси решително и опази вратата си.

В 15-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Лундстрам, но той не бе зачетен заради засада.

След половин час игра Салах излезе сам срещу вратаря на "остриетата" Дийн Хендерсън, но не успя да го преодолее.

До края на полувремето нов гол не падна, а в 64-тата минута Мане покачи на 2:0. Ливърпул организира бърза контраатака, Салах и Мане отново комбинираха чудесно, като този път египтянинът изведе съотборника си в наказателното поле, първият удар на сенегалеца бе спасен от вратаря, но при добавката той не сгреши.

Две минути преди края на редовното време "остриетата" пропуснаха най-добрата си възможност в мача. Оливър Макбърни получи прекрасно центриране на метър от вратата, но отигра лошо топката и вместо да отбележи я прати в ръцете на Алисон.

В неделя на Ливърпул му предстои градско дерби с Евертън за ФА къп, а на 11 януари гостува на Тотнъм.