Жезус изкачи Сити до третото място след инфарктна победа

Габриел Жезус вкара и двата гола за инфарктната победа на Манчестър Сити с 2:1 у дома над Суонзи. С трите точки "гражданите" излязоха на трето място в класирането, изпреварвайки Ливърпул и Арсенал.

Сити е на един пункт от втората позиция на Тотнъм и на 10 зад лидера Челси.

Домакините поведоха още в 11-та минута, когато Давид Силва проби отляво, елиминира двама противникови бранители, след което центрира към Стърлинг, който бе притиснат в гръб, като дори вдигна ръце за нарушение срещу него. В този момент топката стигна до Жезус, който отблизо показа головия си инстинкт.

До края на полувемето нов гол не падна, но след почивката уелксият тим ке представяше значително по-доре.

И десетина минути преди края на редовното време Сигурдсон - най-добрият играч на Суонзи днес, изравни резултата, когато стреля точно от над 20 метра.

Гостите вече предвкусваха празненствата за важната точка по пътя към спасението, когато Жезус реши мача.

Във втората минута на добавеното време Силва центрира към бразилеца, който стреля с глава. Фабиански изби, но Габриел стигна до топката и направи добавка за крайното 2:1.