3:0! Пеп се оказа прав - никой не може да спре Меси

Меси копва топката над Нойер за втория си гол.
Жестът с биберона и топката под фланелката е ясен.

Лионел Меси размаха вълшебната си пръчка и реши един от най-завързаните (но не и качествени) мачове в Шампионската лига за последните години. Барселона разби Байерн с 3:0, като геният от Росарио вкара два пъти и подаде за третия гол на Неймар, и всичко това в последните 13 минути.

Това бе голяма нощ за Лео, който и при двата гола налапваше пръста си като биберон, за да отпразнува новината, че приятелката му Антонела Рокузо чака второ дете.

Меси не може да бъде спрян от живи хора, когато е в такава форма. Каза го Пеп Гуардиола, предводителят на Байерн преди мача. Прав е - такова чудо не е сполетявало баварската машина вероятно в цялата и история.

Барселона започна първия полуфинал шеметно и още в 11-ата минута Меси изведе с глава Луис Суарес сам срещу вратаря, но уругваецът изпусна, като Мануел Нойер спаси с крак. После Неймар можеше да вкара отблизо, но шутът бе блокиран.

В средата на първото полувреме Роберт Левандовски изпусна да засече пас на Томас Мюлер и това бе единственото положение на гостите за 90 минути.

Но Байерн, критикуван много по времето на Гуардиола, бе много близо до перфектен завършек на тактическия си план за вечерта и отличен резултат навън - до 77-ата минута...

Тогава Меси простреля Нойер с кинжалната си левачка. После пак Лео завъртя така Боатенг, че той вероятно ще има нужда от обяснение утре сутринта къде е бил в 80-ата минута на мача. И защо го болят задните части и кръста. Меси копна топката виртуозно над Нойер - 2:0.

В добавеното време Суарес отне топката, подаде на Меси, той изведе Неймар сам и всичко приключи - 3:0. Тези тримата - двама страхотни играчи и един гений, имат вече 111 гола за сезона.

С тях Барса мечтае за купата в Шампионската лига.

"Имаме Меси, това значи, че имаме предимство", обясни просто Хавиер Масчерано, съотборник на Лео и в Аржентина, и в Барса.

За първи път от 9 години Барса не печели в процентите владеене на топка в един мач. Байерн на Пеп играе като Барса на Пеп отпреди 4-5 сезона. Поне опитва...

Друг е въпросът дали играчите, манталитетът, темпераментът и аурата на Байерн е подходящ.
Барселона има Меси, а Пеп - не. Това бе разликата в сряда вечер. Един аржентински гений, който с двата си гола е №1 в историята на турнира на шампионите - 77 попадения. Кристиано Роналдо остана със 76.

Тяхната надпревара ще продължи, може би и на финала в Берлин на 6 юни.