Юнайтед успя да стресне Сити, но "гражданите" са на финал

Матич вкара единствения гол, но в последния четвърт час остави Юнайтед с 10 души Снимка: Getty Images

Манчестър Сити достигна финала за Купата на лигата и ще се бори да спечели трофея за трета поредна година.

Играчите на Пеп Гуардиола загубиха с 0:1 у дома полуфиналния реванш срещу Манчестър Юнайтед тази вечер, но благодарение на победата с 3:1 в първия мач отстраниха градския съперник.

Днес "червените дяволи" успяха да поведат и да съхранят преднината си, но не и да поднесат сензационен обрат в общия резултат.

Мачът започна с натиск на домакините, които обсадиха вратата на Давид де Хеа.

Стражът се отчете с няколко страхотни спасявания и запази интригата в сблъсъка. Изненадващо Юнайтед поведе в 35-ата минута при първата създадена опасност пред Клаудио Браво.

Фред центрира от фаул, Неманя Матич беше оставен да стреля от движение и с много хубав изстрел точно в ъгъла откри резултата.

Три минути преди почивката гол на Рахийм Стърлинг правилно не беше зачетен заради засада.

През втората част Сити постепенно възстанови контрола си върху срещата.

Високата преса затрудняваше Юнайтед, а пред вратата на Де Хеа пак стана напечено. В 58-ата минута Стърлинг пропусна чисто положение сам срещу вратаря, след като се забави с удара си.

В 76-ата минута голмайсторът Матич беше изгонен за втори жълт картон и положението стана доста по-тежко за Юнайтед, който все още се нуждаеше от гол.

В 84-ата минута Агуеро вкара, но и това попадение не беше зачетено заради тънка засада. Гостите обаче нямаха сили за нещо повече и въпреки победата си, приключиха с турнира.

На финала Сити ще премери сили с Астън Вила на "Уембли".