Бразилия победи САЩ, Уругвай разгроми Мексико

Неймар и Фирмино се разписаха за Бразилия. Снимка: Getty Images
Неймар и Фирмино се разписаха за Бразилия.

Бразилия победи с 2:0 САЩ в контролна среща, играна на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Джърси. Роберто Фирмино и Неймар се разписаха за "селесао".

Южноамериканците започнаха мача по най-добрия начин и в 11-ата минута Дъглас Коща направи страхотен пробив по дясното крило, след което центрира в наказателното поле, където се бе вкючил Роберто Фирмино, за да засече топката във вратата за 0:1.

В 43-ата минута Уил Трап задържа Фабиньо в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Неймар изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:2, а до края нов гол не падна.

Уругвай записа впечатляващ успех с 4:1 над Мексико в друг приятелски мач на "NRG Стейдиъм" в Хюстън.

Възпитаниците на Фабиан Който откриха резултата в 21-вата минута, когато след центриране от корнер Хосе Хименес с глава прати топката в мрежата на Гийермо Очоа.

Мексико обаче реагира бързо и в 25-ата минута си спечели дузпа за нарушение на Родриго Бентанкур срещу Ектор Лозано, а Раул Хименес изравни от бялата точка.

В 32-рата минута обаче Луис Суарес върна преднината на Уругвай с прекрасно изпълнение от фаул за 2:1.

В 40-ата минута нападателят на Барселона се откъсна в пеналта и бе спънат за дузпа, която сам реализира след изпълнение в стил "Паненка".

Четвъртият гол за урусите падна през втората част. В 59-ата минута Суарес центрира за Гастон Перейро, който с глава заби топката неспасяемо за крайното 4:1.

Отборът на Аржентина, макар и в експериментален състав, очаквано постигна лесна победа с 3:0 над далеч по-слабия си противник Гватемала в Лос Анджелис. И трите попадения паднаха още през първата част, а техни автори бяха Гонсало Мартинес (27-д.), Джовани Ло Селсо (35) и Джовани Симеоне (45).